Aktualności

Panel dyskusyjny nt. " Przemoc - krok przeciwko życiu"

2015-12-05
 
 
Ochrona embrionu in-vitro w aspekcie prawno-karnym, dostępność tzw. tabletki dzień po oraz przemoc w rodzinie i wobec kobiet to główne tematy Drugiego Studenckiego Panelu Dyskusyjnego „Przemoc – krok przeciwko życiu”. Dyskusja odbyła się w piątek 24 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00. Konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe Karnistów „LEX” odbyła się w ramach Tygodnia Kultura i Nauka Przodem XXII Rzeszowskich Juwenaliów.
 

Podczas organizowanego przez studentów WSPiA panelu dyskutowano na tematy dotyczące aktualnych problemów związanych z przemocą w rodzinie i przemocą wobec kobiet w ujęciu międzynarodowym. Poruszono także zagadnienia związane z ochroną embrionu in vitro w aspekcie prawno-karnym oraz dostępnością tzw. tabletek dzień po.

Panel Dyskusyjny miał na celu nie tylko poszerzać wiedzę i zainteresowania uczestników, ale przede wszystkim był okazją do wyrażenia i wymiany opinii na temat aktualnych zagadnień. Panel pozwolił studentom zdobyć nowe informacje i poznać poglądy innych ludzi na ważne i interesujące tematy.