Aktualności

Walne Zgromadzenie Członków Koła

10.10.2016
Zarząd KNPG informuje, iż Walne Zgromadzenie Członków Koła odbędzie się w dniu 10 października 2016 r. o godz. 16:00, w sali 17 (budynek A).

Zmiana harmonogramu konkursu "Pomysł na biznes"

12.06.2016
Zgłoszenia i projekty biznesplanów można przesyłać do 16 czerwca 2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 czerwca 2016 r.

Spotkanie: 18 stycznia 2016 r.

13.01.2016
Najbliższe spotkanie Członków Koła odbędzie się 18 stycznia 2016 r. o godz. 13:00. Miejsce: WSPiA, budynek A, salna nr 1.19B.

Zapraszamy na spotkanie "Stwórz własny biznes w Polsce"

05.12.2015
Spotkanie organizuje Klinika Przedsiębiorczości oraz Koło Naukowe Prawa Gospodarczego. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów z WSPiA z Ukrainy. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną argumenty przemawiające za uruchomieniem firmy Polsce. Uczestnicy dowiedzą się także o formach organizacyjno-prawnych, w których można prowadzić działalność gospodarczą oraz o formalnościach związanych z jej podejmowaniem, ze szczególnym uwzględnieniem zasad dotyczących obcokrajowców.

Zapraszamy na otwarte spotkanie „Zdrowe pomysły na biznes. Utworzenie uzdrowiska w gminie Biszcza szansą dla przedsiębiorczych”

02.12.2015
Gmina Biszcza, położona w woj. Lubelskim, która w ostatnim czasie za sprawą dużego zbiornika wodnego Biszcza – Żary stała się bardzo atrakcyjnym miejscem do wypoczynku dla turystów, także z Podkarpacia, jak się okazało w ostatnich latach ma także olbrzymie podstawy do utworzenia na swoim terenie uzdrowiska. Władze gminy podjęły szereg działań zmierzających do tego aby wszystkie walory tj. położenie, zdrowy mikroklimat, zasoby wód mineralnych (jod, magnez, brom) wykorzystać, by w najbliższych latach stać się kurortem turystycznym ale także ośrodkiem sanatoryjnym. Samorząd gminy przychylnym okiem patrzy na każdego inwestora, dlatego przygotowana została ciekawa oferta dla przedsiębiorców z branży medycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, usługowej. Potencjał Gminy Biszcza jest niezwykły. Spotkanie poprowadzi Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko (student WSPiA, członek Koła Naukowego Prawa Gospodarczego).

Zapraszamy na warsztaty "Wróżby biznesowe"

30.11.2015
Warsztaty są organizowane przez nasze Koło i Klinikę Przedsiębiorczości. Na spotkaniu zostaną przedstawione założenia biznesowe kilkunastu startupów, które pojawiły się na rynku w minionych miesiącach/latach. Uczestnicy warsztatów będą mogli podyskutować o każdym z nich i spróbować ocenić ("wywróżyć") ich szanse na osiągnięcie sukcesu. W drugiej części spotkania przeanalizujemy obecną sytuację zaprezentowanych startupów i zweryfikujemy skuteczność wcześniejszych wróżb. Na końcu zaprezentowane zostaną profesjonalne narzędzia/metodologie, które ułatwiają ocenę projektów biznesowych (m. in. customer development, business model canvas).

Walne Zgromadzenie Członków Koła

29.11.2015
Zarząd KNPG informuje, iż Walne Zgromadzenie Członków Koła odbędzie się w dniu 6 grudnia 2015 r. o godz. 11:00, w sali 119C (budynek A).

Polecamy: śniadanie biznesowe

22.11.2015
Śniadania biznesowe są organizowane przez Klub networkingowo - rozwojowy "Współpraca fundamentem sukcesu". Klub wspiera rozwój firm i przedsiębiorstw budując sieć realnych kontaktów biznesowych i przekazując sobie rekomendacje. Najbliższe śniadanie biznesowe odbędzie się 26 listopada 2015 r. w Grein Hotel w Rzeszowie.

Zapraszamy na warsztaty "Menedżer coachem"

22.11.2015
Zapraszamy wszystkich studentów WSPiA na warsztaty "Menedżer coachem", które odbędą się 25 listopada 2015 r. o godz. 14.00 w sali 1.10 (Collegium Iuridicum). Przygotowała je dla nas International Coach Federation wraz z Tarnobrzeską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem warsztatu jest zapoznanie studentów z ideą coachingu i przedstawienie kilku praktycznych narzędzi coachingowych wzmacniających umiejętności menedżerskie. Szkolenie poprowadzi Anna Baran (coach, psycholog, trener).

Zapraszamy na warsztaty "Franchising jako pomysł na biznes"

17.11.2015
Warsztaty organizowane są przez nasze Koło w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Szkolenie będzie prowadził radca prawny Gerard Podlewski. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się o genezie i istocie franchisingu. Prelegent pokaże także przykłady sieci franchisingowych oraz korzyści i zagrożenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w tym formacie. Uczestnicy nauczą się także sporządzania skutecznej umowy franchisingu. Warsztaty odbędą się 21 listopada 2015 r. o godz. 14.30 w sali 2.01 (WSPiA, Budynek B - Collegium Iuridicum).