Ta strona używa cookie. Informacje o tym w jakich celach pliki cookie są używane znajdziesz w Polityce Prywatności.
W przeglądarce internetowej możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.  
Zamknij

Aktualności

Podsumowanie sezonu 2019/20 sekcji futsalu AZS WSPiA

2020-09-11
Za nami drugi po reaktywacji sezon sekcji AZS WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa – futsal. Nasi studenci przygotowania rozpoczęli w połowie października ubiegłego roku, biorąc udział w treningach, a także uczestnicząc w wewnętrznej akademickiej Lidze Futsalu WSPiA. Do czasu rozpoczęcia pandemii zdążyli wziąć kilku ważnych turniejach randze lokalnej i ogólnopolskiej. Teraz przyszedł czas na, krótkie podsumowanie.

AMP

Jednymi z najważniejszych zawodów, w jakich uczestniczyła sekcja futsalu KU AZS WSPiA były Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia. Sekcja powróciła do AMP-ów po wielu latach nieobecności. Studenci WSPiA wystartowali w pierwszej fazie Akademickich Mistrzostw Polski na szczeblu woj. podkarpackiego. Po bardzo dobrym występie zajęli ostatecznie 4. miejsce (w gronie ośmiu najlepszych uczelni w województwie). Tym samym nasz drużyna zdobyła bardzo cenne punkty w tabeli współzawodnictwa międzyuczelnianego.

RLF

Zdecydowanie lepiej sekcja futsalu KU AZS WSPiA poradziła sobie w Rzeszowskiej Lidze Futsalu. Mecze ligi, w której debiutowali nasi studenci, rozgrywane były przez 3 miesiące od listopada do lutego. Po doskonałych występach ostatecznie udało się znaleźć na podium, zajmując III miejsce w gronie 9 zespołów. III miejsce dało naszej reprezentacji przepustkę (awans uzyskiwały 3 najlepsze zespoły) do rozgrywek Futsalowej Podkarpackiej Ligi Mistrzów (FPLM).

FPLM

Rozgrywki FPLM, w których uczestniczyło 16 najlepszych zespołów Podkarpacia, zakończyły się ostatecznie na fazie grupowej, dając studentom WSPiA cenne doświadczenie. Warto jednak zaznaczyć, że w gronie 16 najlepszych zespołów z regionu nasza drużyna była jedynym studenckim zespołem reprezentującym swoją Uczelnię. Cenne doświadczenie sekcji futsalu KU AZS WSPiA dał również występ w eliminacjach Międzynarodowego turniej Heiro Futsal Cup. Dodatkowo przez cały czas zawodniczy futsalowej drużyny WSPiA grali także w naszej uczelnianej Akademickiej Lidze Futsalu.

Trener sekcji futsalu KU AZS WSPiA jest Robert Kurosz, na co dzień odpowiedzialny za koordynowanie szkoleń z zakresu futsalu w Wydziale Futsalu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Sekcję we wszystkich rozgrywkach reprezentowali:

Bramkarze:

Patryk Wisz (IV rok bezpieczeństwa wewnętrznego), Bartek Potaczała (I rok administracji/zarządzanie), Krzysztof Wojtowicz (I rok bezpieczeństwa wewnętrznego) i Karol Kafara (II rok bezpieczeństwa wewnętrznego).

Zawodnicy z pola:

Piotr Kiełbasa (kapitan), Robert Klufas, Kuba Larwa, Artur Pinkowicz, Kuba Sowa, Adrian Serwatka, Bartek Kusiak (studenci II roku bezpieczeństwa wewnętrznego), Łukasz Ziomek, Dawid Cieplik, Adrian Wiszyński, Kamil Gurdziel, Sebastian Sztur (studenci III roku bezpieczeństwa wewnętrznego), Dawid Grzyb, Jakub Jarosz, Marcin Hyz, Szymon Cieślak, Łukasz Kazik (studenci I roku bezpieczeństwa wewnętrznego), Patryk Dudek (I rok administracji/zarządzanie)

Według Roberta Kurosza (trener sekcji) drugi rok wspólnej pracy należy ocenić bardzo pozytywnie. – Nasza sekcja poczyniła duży progres w porównaniu do poprzedniego sezonu. Zarówno pod względem czysto sportowym, jak i organizacyjnym. W różnego typu rozgrywkach mogliśmy skonfrontować swoje umiejętności z innymi zespołami. Zdobyte doświadczenie oraz wykonana na treningach praca na pewno będzie procentować w przyszłości. Cieszy mnie popularność futsalu jako dyscypliny sportu w środowisku akademickim. Mam nadzieję, że w kolejnych latach sekcja nadal będzie się rozwijać. Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom, a także zarządowi AZS-u za pomoc w funkcjonowaniu naszego zespołu – tłumaczy trener Robert Kurosz.

Z zakończonego sezonu zadowolony jest także kapitan naszej drużyny Piotr Kiełbasa. – Zrobiliśmy ogromne postępy w porównaniu do poprzedniego roku. Od początku października można było zauważyć dużą frekwencję na treningach, braliśmy udział w wielu rozgrywkach, które zdecydowanie pomogły nam w rozwoju sekcji. Podziękowania należą się zawodnikom, trenerowi oraz zarządowi i osobom pomagającym w rozwoju futsalu na naszej uczelni – mówi Piotr Kiełbasa.

Według Aleksandra Karpa, prezes KU AZS WSPiA w minionym roku był bardzo intensywny dla AZS. – Studenci chętnie uczestniczyli w treningach wszystkich sekcji sportowych. Szczególnie aktywna była sekcja futsalu, gdzie wraz z trenerem drużyny od samego początku intensywnie pracowaliśmy nad przywróceniem świetności naszej drużyny. Osiągnęliśmy bardzo dużo w krótkim czasie, bo zaledwie w jeden semestr przed pandemią. Widzimy, że futsal w naszej uczelni dynamicznie się rozwija, co na pewno przełoży się na wyniki drużyny w przyszłym sezonie. Bardzo dziękujemy trenerowi sekcji futsalu Robertowi Kuroszowi, który bardzo mocno zaangażował się w prowadzenie sekcji, treningi oraz doprowadził nasz zespół do wielu zwycięstw. Ważne było także zaangażowanie całej drużynie, która reprezentowała naszą uczelnię w tegorocznych rozgrywkach. Mam nadzieję, że zobaczymy się na hali sportowej w kolejnym roku akademickim 2020/2021 – dodaje Aleksander Karp.

Szczegóły i relację fotograficzną z występów sekcji futsalu KU AZS WSPiA można znaleźć na Facebooku.

Multimedia

Prev Next
  • Wirtualne informatory
  • Wirtualny spacer

Biblioteka

Akademickie Biuro Karier