Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do strony logowania Przejdź do strony kontaktowej
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Resetuj rozmiar
Kontrast
Skala szarości

Sukcesy sportowe naszych studentów

29.12.2023

Reprezentacja KU AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zajęła 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia Uczelni Wyższych w futsalu i awansowała do fazy ogólnopolskiej. Nasze studentki debiutujące w turnieju futsalu zajęły 5 miejsce. Nasz AZS wystawił także zawodników w turnieju szachowym i zawodach pływackich.

Sukces reprezentacji KU AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej jest historyczny, ponieważ nasza drużyna pierwszy raz zajęła wysokie 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia Uczelni Wyższych w futsalu. Tym samym nasi studenci awansowali do półfinałów AMP – Akademickie Mistrzostwa Polski na szczeblu ogólnopolskim.

Nasz zespół rywalizował z uczelniami mającymi w składzie czynnych zawodników grających na poziomie 3 czy 4 ligi boisk trawiastych, czy mających doświadczenie w rozgrywkach futsalowych. Pomimo tego już w fazie grupowej nasi studenci po bardzo dobrej grze odnieśli dwa zwycięstwa i jeden remis, co z dało z 7-ioma punktami awans do gry o miejsca 1-4. W półfinale przyszła jedyna porażka, jak się okazało z późniejszym zwycięzcą – drużyną Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jednak w meczu o 3. miejsce nasi studenci wygrali z PANS Krosno, co dało upragnione brązowe medale.

Wielkie gratulacje dla naszej drużyny za sukces, jak i kolejne cenne punkty dla KU AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zdobyte do współzawodnictwa Sportowego Szkół Wyższych. Teraz przyszedł czas przygotowań do kolejnej fazy rozgrywek. Nasz zespół wystąpił w składzie: Piotr Kilian – bramkarz (3 rok BW), Mateusz Serwatka – kapitan (3 rok BW), Jakub Musiał (2 rok Kryminologii), Sebastian Banek (2 rok BW), Kamil Wydro (1 rok BW), Damian Strzępek (3 rok BW), Filip Karczyński (1 rok A/Z), Łukasz Banaczyk (2 rok Zarządzania), Kamil Paćkowski (2 rok Kryminologii), Dawid Poznański (3 rok BW) oraz trener naszej drużyny mgr Robert Kurosz.

Dobre informacje mamy również na temat naszych studentek, które zadebiutowały w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia Uczelni Wyższych w Futsalu. Reprezentacja żeńska KU AZS WSPiA zajęła 5 miejsce. Studentki WSPiA pokazały wielką ambicję i serce do rywalizacji z uczelniami mającymi w swoich składach piłkarki występujące nawet w 1 Lidze. Z meczu na mecz spisywały się coraz lepiej. Po porażkach w dwóch pierwszych meczach z zespołami, które zdobyły później medale, odniosły następnie 2 zwycięstwa. Dało to w końcowym rozrachunku 5 miejsce w województwie, a co za tym idzie, cenne punkty do współzawodnictwa Sportowego Szkół Wyższych.

Za swoją postawę naszym dziewczynom należy się duży szacunek i ogromne brawa. Zespół wystąpił w składzie: Weronika Wójcik – bramkarka (3 rok BW), Weronika Maziarz – bramkarka (1 rok Kryminologii), Oliwia Piątek – kapitan (2 rok BW), Wiktoria Bednarz (2 rok BW), Magdalena Świst (2 rok BW), Sandra Surowaniec (2 rok BW), Katarzyna Masełek (3 rok BW), Julia Drozdowska (1 rok BW), Wiktoria Parus (2 rok Prawa), Izabela Czepiec (1 rok BW) oraz trener naszej drużyny mgr Robert Kurosz.

Dodatkowo podczas Integracyjnych Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w pływaniu kobiet i mężczyzn student WSPiA Amadeusz Widurek reprezentował naszą uczelnię w pływaniu stylem dowolnym. Dzięki dobrej postawie uplasował się w połowie stawki, zajmując 12 miejsce na 50 m w stylu dowolnym.

KU AZS WSPiA wystawił swoją reprezentację na Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Szachach. W jej składzie znalazł się student administracji Radosław Czech i student prawa Kacper Dunaj. Turniej odbywał się systemem szwajcarskim i rozegrano 7 rund, gdzie każda gra trwała 10 minut z 5-sekundowym dodatkiem czasowym. Szachiści z naszej uczelni zajęli 10 miejsce w rywalizacji drużynowej, zdobywając 6 z 14 możliwych do zdobycia punktów.

Wszystkim sportowcom z Klubu Uczelnianego AZS WSPiA gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

×
×
×
×
×