Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do strony logowania Przejdź do strony kontaktowej
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Resetuj rozmiar
Kontrast
Skala szarości

Czas na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu

01.02.2024

Czternaście zespołów z czterech województw już w ten weekend będzie rywalizować w strefie C półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn. W gronie drużyn walczących o awans do turnieju finałowego znajduje się także reprezentacja KU AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Historyczny sukces studentów KU AZS WSPiA w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia Uczelni Wyższych w Futsalu otworzył naszej drużynie drogę do fazy ogólnopolskiej rozgrywek. Walkę o awans do turnieju finałowego rozpoczną już w najbliższy piątek, 2 lutego w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Weekendowe zmagania toczyć się będą także w obiekcie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

W strefie C półfinału AMP rywalizować będą drużyny z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Nasz zespół KU AZS WSPiA trafił do grupy D wraz z Politechniką Lubelską, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

×

Rywalizację w półfinałach nasi studenci rozpoczną o godzinie 11:30 od meczu z drużyną Politechniki Lubelskiej, a następnie o godzinie 16:30 czeka ich starcie z zawodnikami AGH Kraków. Drugiego dnia rano zmierzą się natomiast z gospodarzami turnieju.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do rozgrywek ćwierćfinałowych, 4 zespoły, które wyjdą z nich zwycięsko, uzyskają prawo do gry w ścisłym Finale Akademickich Mistrzostw Polski, który będzie odbywał się w Warszawie od 22 do 25 lutego 2024 r.

Pełny harmonogram rozgrywek dostępny jest TUTAJ.

Jeśli chcecie na bieżąco śledzić zmagania naszej drużyny – zachęcamy do obejrzenia transmisji live, która będzie prowadzona na kanale AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w serwisie YouTube. 

Życzymy powodzenia!