Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do strony logowania Przejdź do strony kontaktowej
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Resetuj rozmiar
Kontrast
Skala szarości

Aktualności

Trwa II tura rekrutacji w WSPiA!
05.08.2022
Trwa II tura rekrutacji w WSPiA!
5 kierunków studiów w tym nowość „KRYMINOLOGIA” oraz 26 w tym 10 całkowicie nowych dostosowanych do potrzeb kandydatów specjalności to propozycje dla tegorocznych kandydatów na studia. Uczelnia proponuje także nowoczesne systemy nauczania i sprawdzania wiedzy oraz co najważniejsze jeszcze więcej zajęć praktycznych przygotowujących do pracy zawodowej.

Wysoka kategoria naukowa dla WSPiA
01.08.2022
Wysoka kategoria naukowa dla WSPiA
Po miesiącach oczekiwania w końcu znamy wyniki kategoryzacji polskich Uczelni przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała od niezależnych ekspertów oceniających działalność naukową wysoką kategorię B+, potwierdzoną decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 lipca 2022 r. Oznacza to, że Uczelnia oprócz uprawnień do nadawania stopnia doktora otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

Kryminologia w WSPiA – pierwszy taki kierunek na Podkarpaciu
29.06.2022
Kryminologia w WSPiA – pierwszy taki kierunek na Podkarpaciu
Kryminologia to jedna z największych nowości podczas tegorocznej rekrutacji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Uczelnia jest pierwszą na Podkarpaciu i jedną z nielicznych w Polsce uczelni wyższych, które kształcą studentów na tym kierunku. Jakie znaczenie dla Uczelni i regionu ma kierunek Kryminologia oraz jak będą wyglądały studia z tego zakresu tłumaczy nam dr Agata Furgała, Prorektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Znamy wyniki pierwszej tury rekrutacji w WSPiA
04.08.2022
Znamy wyniki pierwszej tury rekrutacji w WSPiA
15 proc. o tyle więcej kandydatów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Najpopularniejszymi kierunkami w zakończonej 3 sierpnia 202 r. pierwszej turze rekrutacji była tegoroczna nowość „Kryminologia” oraz „Administracja//Zarządzanie”.

Podsumowanie studenckich badań naukowych
01.08.2022
Podsumowanie studenckich badań naukowych
Publikacja podsumowująca prace badawcze 26 studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej to efekt ministerialnego grantu pt. „Projekt Scena criminis – jak udowodnić przestępstwo? – studenckie badania naukowe”. Opublikowane wyniki badań zaprezentowane zostały wcześniej podczas Seminarium Naukowe z udziałem naukowców i praktyków współpracujących z Uczelnią.

Uroczysta Graduacja absolwentów studiów w WSPiA
30.07.2022
Uroczysta Graduacja absolwentów studiów w WSPiA
Blisko 150 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę 30 lipca 2022 r. odebrało dyplomy ukończenia studiów. Uroczystość została zorganizowana w pięknej scenerii Ogrodów wypoczynkowych WSPiA. Absolwentom towarzyszyły rodziny, przyjaciele oraz wykładowcy. Była to tradycyjna uroczystość kończąca studia w WSPiA.

Poznaj losy naszych Absolwentów
14.07.2022
Poznaj losy naszych Absolwentów
Dostępny już jest najnowszy raport Ekonomicznych Losów Absolwenta przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Kolejny raz pokazuje, że studia w WSPiA dobrze przygotowują do przyszłej pracy zawodowej, a nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Raport ELA przygotowany został już po raz siódmy.

800 tys. zł na nowoczesne symulatory dla studentów WSPiA
12.07.2022
800 tys. zł na nowoczesne symulatory dla studentów WSPiA
Wirtualny Symulator procedury TRIAGE na miejscu katastrofy oraz Symulator Zagrożeń Internetowych to dwa najnowsze narzędzia, które WSPiA zakupiła na potrzeby nowoczesnego kształcenia studentów. Oba symulatory o wartości blisko 800 tys. zł wykorzystywane są podczas zajęć praktycznych na różnych kierunkach studiów. To kolejne narzędzia, dzięki którym studenci mogą jeszcze lepiej przygotować się do przyszłej pacy zawodowej.

Akademik albo mieszkanie – oto jest pytanie
11.07.2022
Akademik albo mieszkanie – oto jest pytanie
Takie pytanie co roku zadają sobie kandydaci, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze studiami. Przyszli studenci zastanawiają się, gdzie będą mieszkać oraz ile zapłacą za pokój, akademik czy mieszkanie. Kandydaci na studia i studenci WSPiA takiego problemu nie mają. Uczelnia przygotowała dla nich nietypowy akademik składający się z niezależnych mieszkań w bliskiej okolicy kampusu WSPiA. Zobacz, jak mieszkają nasi studenci.

Dotacja z budżetu województwa dla WSPiA
11.07.2022
Dotacja z budżetu województwa dla WSPiA
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała 70 tys. zł dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. Uczelnia przeznaczy pieniądze na zakup pierwszego na Podkarpaciu nowoczesnego Mobilnego system wizualizacji śladów kryminalistycznych. Urządzenie będzie służyć m.in. studentom nowo utworzonego kierunku Kryminologia.